prezent

Krawat dla dziadka i skarpetki dla brata? Jeśli właśnie tak wygląda twoja bożonarodzeniowa lista prezentów dla najbliższych mężczyzn, przeczytaj koniecznie poniższy poradnik. Dowiesz się z niego, które upominki dla panów są z góry skazane na porażkę, a które… przynoszą pecha.

Skarpetki

Zgodnie z przesądem, jeśli mężczyzna otrzyma skarpetki lub buty, z pewnością w nich odejdzie od kobiety, która przygotowała upominek. To właśnie z tego powodu skarpetki cieszą się tak złą sławą. Co więcej, w czasach PRL-u rajstopy i skarpety były jednym z najpopularniejszych prezentów, dlatego obecnie wiele osób uważa, że są to upominki mało eleganckie.

Portfel

Wydaje się, że dobry jakościowo, skórzany portfel jest idealnym prezentem dla mężczyzny. To prawda, jednak nie należy zapominać, aby wewnątrz portfela znajdował się przynajmniej symboliczny grosik. Istnieje przesąd, który mówi, że pusty portfel przynosi nieszczęście w postaci biedy i niedostatku. Jednocześnie zgodnie z tradycją bożonarodzeniową łuski z wigilijnego karpia wrzucone do portfela zapewniają bogactwo przez cały rok. Decydując się na zakup portfela, warto więc włożyć do środka kilka monet i rybich łusek. Mamy wówczas pewność, że prezent zapewni obdarowanemu mężczyźnie szczęście.

Kosmetyki

W okresie przedświątecznym półki w drogeriach zapełniają się gotowymi zestawami kosmetyków. Ładnie zapakowany dezodorant, żel pod prysznic lub pianka do golenia to prosty i niedrogi pomysł na prezent dla mężczyzny. Niestety, nie każdy pan będzie zadowolony z takiego podarunku. Eksperci od etykiety zauważają, że obdarowanie drugiej osoby antyperspirantem lub mydłem może być przez nią odebrane jako sygnał braku wystarczającej dbałości o higienę. Warto również pamiętać, że kosmetyki zapachowe w postaci perfum lub dezodorantu mogą nie przypaść obdarowywanej osobie do gustu.

Wyjątki od reguły

Chociaż powstało wiele przesądów na temat gwiazdkowych prezentów, kupując gwiazdkowe upominki, powinniśmy w pierwszej kolejności kierować się upodobaniami naszych bliskich. Dla wielu kobiet Święta są najlepszą okazją do “wyposażenia” mężczyzny w całoroczny zapas skarpetek i kosmetyków. Jeśli mamy pewność, że ukochany mężczyzna ucieszy się ze skarpetek z mikołajem i ulubionego dezodorantu, możemy je śmiało położyć pod choinką.

Zastanawiasz się, jak sfinansować bożonarodzeniowe upominki? Sprawdzona pożyczka dla kobiet pozwoli ci spełnić marzenia twoich bliskich i przygotować niezapomniane Święta.