grillSpotkania z przyjaciółmi, pyszne  jedzenie i wypoczynek na świeżym powietrzu, czy właśnie tak będzie wyglądać Twoja majówka? Bez względu na to, jakie masz plany, nie pozwól, aby po majowym weekendzie Twój portfel świecił pustkami. Tym bardziej, że dzięki naszym radom możesz sporo zaoszczędzić.

Od każdego coś pysznego

Przygotowanie grilla dla czteroosobowej rodziny to niewielki koszt, ale gdy spotykasz się z grupą znajomych, musisz się liczyć z większymi wydatkami. Co zrobić, aby nie płacić za wszystko z własnej kieszeni? Zorganizuj konkurs kulinarny. Niech każdy z zaproszonych gości przygotuje swoje popisowe danie. Skrzydełka w sosie musztardowym, szaszłyki z batatów lub ziemniaki z masłem ziołowo-czosnkowym to tylko niektóre propozycje. W ten sposób zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale też czas na przygotowanie dużej ilości potraw. Dodatkowo będziecie mogli się wymienić przepisami i dowiedzieć, kto jest prawdziwym master szefem.

Wypad za miasto

Nie chcesz spędzać majówki w mieście a koszt paliwa na dłuższą podróż przyprawia Cie o zawrót głowy? Spakuj plecak i jedź pociągiem. Zamawiając bilety z wyprzedzeniem, możesz je kupić nawet 30% taniej.  Na stronie przewoźników sprawdzisz aktualne promocje i dodatkowe rabaty, które przysługują większym grupom oraz osobom podróżującym z dziećmi. Innym sposobem na zmniejszenie kosztów transportu jest zabranie dodatkowych pasażerów. Zaproś na majówkę znajomych albo skorzystaj z portalu, na którym internauci informują gdzie i kiedy jadą.  Pamiętaj, że w trakcie weekendu majowego nie musisz się wybierać na kilkudniowe wyprawy. Aby nie płacić za nocleg, zaplanuj jednodniowe wycieczki w niedalekiej okolicy. Małe, podmiejskie wioski i miasteczka potrafią zaskoczyć swoim urokiem, a nierzadko znajdują się w nich architektoniczne perełki.

A może jednak w mieście?

W każdym mieście (większym i mniejszym) w trakcie weekendu majowego organizowanych jest szereg atrakcji. Sprawdź, co dzieje się w tym czasie w Twojej okolicy. Koncerty i pikniki rodzinne z konkursami to doskonały sposób na spędzenie popołudnia z dziećmi. Potem możecie pójść na długi spacer i lody. Taka wyprawa z pewnością nie zrujnuje Twojego budżetu a będziesz miał okazję wypocząć i spędzić czas z rodziną. Majówka to także doskonały czas na wycieczkę rowerową. Nie posiadasz własnego jednośladowca? W większych miastach możesz skorzystać z rowerów miejskich, które wypożyczysz jedynie za klika złotych.