stempelFirmy, którym zależy na budowaniu wiarygodności, powinny spróbować wyróżnić się spośród konkurencji poprzez pozycjonowanie swojej marki jako przedsiębiorstwa rzetelnego i godnego zaufania. Jednym ze sposobów wzmocnienia wizerunku jest przystąpienie do programu Rzetelna Firma. Największe szansę na uzyskanie prestiżowego certyfikatu mają osoby prowadzące biznes rzetelnie i sumienne, budujące markę od podstaw oraz realizujące cele przedsiębiorstwa. Jasna sytuacja finansowe i konkretne plany dotyczące rozbudowy firmy na pewno będą dużym atutem podczas składania wniosku o certyfikację.

Warunki konieczne do uzyskania Certyfikatu Rzetelna Firma

Certyfikat Rzetelna Firma jest programem przede wszystkim skierowanym do przedsiębiorców, którzy nie posiadają żadnych zaległości płatniczych. Podstawowym warunkiem dołączenia do programu jest weryfikacja firmy w Krajowym Rejestrze Długów, której celem jest sprawdzenie rzetelności płatniczej przedsiębiorcy i tym samym potwierdzenie braku wpisu firmy w rejestrze.
Kolejnym warunkiem jest udostępnienie informacji dotyczących osób decyzyjnych w firmie, a także przestrzeganie tak zwanego Kodeksu Etycznego. Firma musi prowadzić działalność przynajmniej przez sześć miesięcy oraz po uzyskaniu certyfikatu powinna posługiwać się wizytówką Rzetelna Firma.

Istotne korzyści związane z przystąpieniem do programu Rzetelna Firma

Dzięki uczestnictwu w programie firma nie tylko poprawia swój wizerunek, ale również może posługiwać się stopką- Rzetelna Firma zarówno w korespondencji, na pieczęciach jak i w reklamie. Dużą zaletą jest także możliwość stworzenia własnej wizytówki na stronie rzetelnafirma.pl, na której znajdują się jedynie przedsiębiorstwa certyfikowane. Potencjalni kontrahenci widząc, że zdobyliśmy Certyfikat Rzetelna Firma, mają pewność, że nie nasza sytuacja finansowa jest stabilna i że bez obaw można nam zaufać.

Kontrola rzetelności firm

Władze programu Rzetelna Firma stworzyły specjalny dział jakości weryfikujący, czy certyfikowane firmy nie naruszają Kodeksu, który zobowiązały się przestrzegać. W razie jakichkolwiek nadużyć wyciągane są odpowiednie konsekwencje, a certyfikat zostaje cofnięty.

Fakt posiadania certyfikatu Rzetelnej Firmy to dla przedsiębiorcy nie tylko wyróżnienie, ale również motywacja do nieustannego dbania o swój wizerunek.