ksiazki

Edukacja finansowa na pewnego rodzaju płaszczyznach to temat wielce ważny, toteż warto sięgnąć po podręcznik finansów osobistych o nazwie „Finansowy Ninja” autorstwa Michała Szafrańskiego. Jest to skompletowana wiedza Szafrańskiego, przeznaczona dla ludzi, którzy nader wszystko cenią sobie niezależność finansową. Jest to podręcznik liczący sobie aż 544 strony.

Esencja finansów.

Finansowy Ninja” to prawdziwy skarb – wiedza, którą posiadać powinien każdy jako podstawową wiedzę wykładaną od najmłodszych lat w szkole podstawowej, gimnazjum oraz liceum. Posiada szeroko zakrojoną wiedzę o oszczędnościach, zarabianiu, a także temacie związanym z podatkami oraz inwestycjami w wielu kategoriach. Są to bowiem aspekty, które powinien znać każdy ze szkoły, co w pierwotnym jednak zamierzeniu najczęściej nie zostaje zrealizowane.

Prostota i podstawa.

Michał Szafrański dzieli się własnym doświadczeniem i wiedzą, jednak jednocześnie stara się, aby każdy miał możliwość poznania wszelakich aspektów finansów, dlatego używa języka prostego oraz zrozumiałego dla wszystkich, również osób nie posiadających żadnej wiedzy o tejże dziedzinie. „Finansowego ninję” śmiało można porównać do pewnego rodzaju treningu i ćwiczeniach związanych właśnie z tematami dotykającymi każdego w dorosłym życiu.

Wiedza dla każdego

Zastanawiając się nad zakupem książki Michała Szafrańskiego, z całą pewnością niejednokrotnie zadano sobie pytanie – dlaczego właśnie ta książka? Otóż, „Finansowy ninja” to swoista edukacja finansowa, która jest doskonałą lekturą dla każdego Polaka. Zawiera obszerne tematy, wyczerpuje wszelakie aspekty oraz odpowiada na pytania, które niejednokrotnie zostają bez odpowiedzi w trakcie nauki szkolnej. Co ważne – podręcznik posiada wiele przydatnych wykresów, przykłady wzięte z prawdziwego życia, a także obliczenia. W szczególności przydatna jest dla osób, które stoją przed ważnym wyzwaniem – kredytem hipotetycznym i ustatkowanym życiem.

Temat oszczędzania tematem tabu?

Nie każdy chce oszczędzać. Nie każdy może oszczędzać, a przede wszystkim – nie wszystkim starcza motywacji na tego typu krok. W wielu domach jest to temat tabu, którego się nie porusza, a jedynie omija szerokim łukiem, toteż i tenże Szafrański łamie. Stara się pomóc, przychodzi z pomocą i daje bezcenne rady, jak dobrze i skutecznie odkładać pewne sumy – większe lub mniejsze. Jeśli ktoś dopiero rozpoczął swoją przygodę z oszczędzaniem, „Finansowy Ninja” jest idealnym przewodnikiem oraz swego rodzaju planem działania, za który można zabrać się w każdej chwili.

Lekcja życia, lekcje polskości.

Nie od dziś wiadomo, że Polakom ciężko jest zabrać się za własne finanse i stawić czoła wyzwaniom związanym z pieniędzmi, dlatego Michał Szafański w swojej książce udziela bezcennych rad, a także dzieli się wskazówkami i przemyśleniami, których nikt inny nie poruszy. Omawia różnorodne perspektywy finansowe, będące ważną wskazówką na różnorodnych płaszczyznach życiowych i zawodowych. Co więcej – podręcznik pomaga w skutecznym znalezieniu odpowiedniej pracy, a także przyznaje, jak dobrze negocjować tematy podwyżek z własnym szefem.

Warto zatroszczyć się o swoją przyszłość.

Edukacja finansowa jest bardzo ważna, w szczególności dla osób decydujących się na poprawę własnego bytu czy też przemyślenia mające związek z przyszłością, a także i niejednokrotnie edukacją dzieci oraz ich startem w przyszłość. Wszystko to jest zawarte w książce Michała Szafrańskiego, dlatego nie warto zwlekać – to lektura, którą powinien przeczytać każdy.