trobaPodczas letnich wyprzedaży polujemy zazwyczaj na ubrania, buty i dodatki, nie zapominajmy jednak, że ceny obniżają w tym czasie również inne sklepy, na przykład te z wyposażeniem mieszkania. Poniżej krótka lista rzeczy, które przydadzą się w każdym domu.  

 

1. Ręczniki

Cena średniej wielkości, wysokogatunkowego ręcznika to ok. 100 zł. Biorąc pod uwagę, że czteroosobowa rodzina zużywa w ciągu tygodnia nawet osiem ręczników, warto podczas wyprzedaży kupić kilka dodatkowych sztuk, tym bardziej że są wówczas nawet o połowę tańsze. Komplet grubych ręczników jest doskonałym prezentem ślubnym, a gdy odwiedzą nas goście, warto przygotować dla nich ładne ręczniki, którymi z przyjemnością się wytrą po kąpieli. 

2. Pościel

Pościeli podobnie jak ręczników w żadnym domu nie może być za dużo. Ze względu na gromadzące się w tkaniach kurz i roztocza, pościel powinniśmy prać średnio raz na tydzień lub dwa, a w przypadku dzieci i alergików jeszcze częściej. Najlepszym wyborem jest pościel bawełniana, która pozwala skórze oddychać i dobrze odprowadza wilgoć. Latem idealnie się sprawdzi pościel wykonana z satyny. Ten delikatny, lekko połyskujący materiał pięknie wygląda, a dodatkowo jest miękki i przyjemny w dotyku. W związku z tym, że w trakcie wyprzedaży ceny są niższe, możemy sobie pozwolić wówczas na zakup ekskluzywnej pościeli z jedwabiu lub większej ilości bawełnianej pościeli dla dzieci

 

3. Kieliszki

Osoby, które posiadają w swoim domu cały komplet szklanek lub kieliszków, albo muszą na nie bardzo uważać, albo… z nich nie korzystają. Wystarczy odrobina nieuwagi podczas mycia lub robienia porządków, aby cienkie szkło się stłukło. Chociaż regularne ceny szklanek i kieliszków nie są przeważnie wysokie (wszystko zależy oczywiście od rodzaju tworzywa, z jakiego są zrobione), w czasie sezonowych wyprzedaży dobrze jest się zaopatrzyć w dodatkowy zestaw.

 

4. Garnki

Wysokiej jakości garnek kosztuje nawet 400-500 zł, dlatego większość z nas decyduje się z reguły na znacznie tańsze wyposażenie kuchni. Tymczasem dobry garnek powoduje, że potrawy gotują się szybciej, są smaczniejsze, a do dna naczynia nic nie przywiera. Markowa patelnia pozwala nam z kolei przyrządzać zdrowsze dania, bez dodatku tłuszczu. W czasie wyprzedaży ceny garnków i patelni spadają nawet o 70%, jest to więc najlepszy czas, aby zainwestować nie tylko w lepsze naczynia, ale przede wszystkim – lepsze samopoczucie.

 

Jak widać  nawet zakup ekskluzywnych rzeczy do mieszkania, nie musi nadwyrężać naszego budżetu, jeśli skorzystamy z sezonowych obniżek cen. Co jednak zrobić, gdy trafimy na wspaniałą okazję, a nie będziemy mieli wystarczających środków? Rozwiązaniem jest wówczas szybka gotówka. Wszystkie formalności wypełnimy przez internet, dlatego pożyczkę możemy wziąć za pomocą smartfona, siedząc w centrum handlowym. Pieniądze trafią na nasze konto nawet w 15 minut, a jeśli oddamy zobowiązanie w terminie, w przyszłości będziemy mogli wnioskować o większą kwotę.