wakacjeWedług statystyk prawie połowa Polaków spędzi tegoroczne wakacje w domu. Czy osoby, które nie wyjadą na urlop, są skazane na siedzenie przed telewizorem? Poniżej kilka ciekawych propozycji, dzięki którym spędzisz niezapomniane wakacje w mieście.

 

Rusz się!

Lato to doskonały czas, aby zadbać o formę, tym bardziej że w trakcie ciepłych, słonecznych dni, możesz uprawiać ulubiony sport na świeżym powietrzu. Bieganie, tenis, jazda na rowerze lub rolkach, to tylko niektóre dyscypliny, jakie warto trenować podczas wakacji. Przestań tłumaczyć się brakiem czasu lub co równie częste – brakiem pieniędzy. Jednym ze sposobów na zdobycie dodatkowych funduszy, są chwilówki. Wszystkie formalności wypełnisz przez internet jedynie w kilka minut, dlatego pożyczkę weźmiesz nawet stojąc w porannym korku. Kilkaset złotych pożyczone na zakup rolek lub butów do biegania to kwota, którą z pewnością dasz radę spłacić, a nie będziesz musiał dłużej siedzieć po pracy w domu.

 

Obudź w sobie pasję

W czasie wakacji miejskie domy kultury organizują liczne zajęcia tematyczne i warsztaty, przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zawsze marzyłeś, aby namalować obraz? Chcesz zobaczyć, jak się wykonuje naczynia z gliny? Latem masz szansę obudzić w sobie pasję. Zacznij oglądać programy kulinarne, aby więcej eksperymentować w kuchni. Naucz się wykonywać profesjonalny makijaż albo dowiedz się, jak samodzielnie ozdobić mieszkanie. Poświęcając czas na ulubione zajęcia, nie tylko odpoczniesz, ale z pewnością nie będziesz się nudzić.

 

Pomóż innym

Latem schroniska dla zwierząt mają ręce pełne roboty. Nieodpowiedzialni właściciele porzucają czworonogi, które często błąkają się przez kilka, a nawet kilkanaście dni. Wielu pracowników schronisk bierze w trakcie wakacji urlopy, dlatego pomoc jest potrzebna niemal w każdym mieście. Na wolontariat nigdy nie jest za późno, dlatego bez względu na to, ile masz lat, możesz się zgłosić do najbliższego ośrodka dla bezdomnych zwierząt i zaoferować swoje wsparcie.

 

Poznaj swoje miasto

Nie ma znaczenia, czy mieszkasz w kilkutysięcznym mieście, czy niewielkim miasteczku, w czasie wakacji, możesz poznać to miejsce na nowo. W weekendy skrzyknij znajomych na rowerową wycieczkę. To świetny sposób, aby zwiedzić okolicę, urządzić sobie piknik i aktywnie spędzić czas, nie wydając przy tym nawet złotówki.