childrenGdy Zachodnia Europa i Bliski Wschód stają się coraz mniej bezpieczne, urlopowicze muszą mierzyć się z nieco ograniczoną liczbą kierunków turystycznych. Zapewnienie komfortu, spokoju i beztroski podczas wakacji jest szczególnie ważne, gdy wybieramy się na nie z dziećmi. Gdzie zatem wybrać się na wakacje 2017?

 

Gdzie pojechać na wakacje 2017?

 

Już podczas planowania wakacji warto zapoznać się z sytuacją polityczną, jaka panuje w danym regionie. Zwłaszcza że większość kierunków turystycznych — do których nasi rodacy chętnie się wybierali wraz ze swoimi pociechami — jest teraz zagrożona niepokojami. Oczywiście jednak nie wszystkie z nich będą stanowiły niebezpieczeństwo dla rodziny.

Aby przekonać się zatem, gdzie nie warto wybierać się na urlop, najlepiej jest zajrzeć na stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Tam znajdziemy informacje na temat kierunków, które mogą stanowić dla nas jakiekolwiek zagrożenie. Określane jest ono w kilku stopniach. Pierwszy z nich mówi o zwyczajnym zachowaniu ostrożności, a ostatni zaleca natychmiastowe opuszczenie granic państwa.

W chwili obecnej MSZ odradza podróże do Tunezji, Egiptu oraz części Turcji.

 

Czy w Europie jest bezpiecznie?

 

Zagrożenia, które niedawno dotyczyły jedynie krajów afrykańskich, stały się realne nawet dla niektórych krajów europejskich. W związku z licznymi incydentami pod znakiem zapytania stoją wyjazdy do Grecji, Włoch, Francji, Anglii, czy też Hiszpanii.

I o ile spora część Europy Zachodniej została określona w komunikacie polskiego MSZ jako ta, w której trzeba zachować szczególną ostrożność, to wciąż wiele krajów w okolicy jest zalecana do letniego wypoczynku.

Za bezpieczne kierunki turystyczne — do których można wybrać się również z pociechami — uważa się Islandię, Danię, Czechy, Węgry, a także… Polskę. Wycieczka na Islandię z pewnością pozwoli nam odkryć to, czego nie będziemy mieli okazji zaznać w innych częściach świata. Natomiast zwiedzanie własnego kraju będzie dla nas okazją na ponowne docenienie jego uroków.