koncertBranża koncertowa w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, a zagraniczne gwiazdy coraz częściej odwiedzają nasz kraj. Jakich artystów warto zobaczyć w 2017 roku? Gdzie odbędą się występy najpopularniejszych zespołów?

Popowe koncerty 2017

Jednym z najważniejszych wydarzeń dla fanów muzyki rozrywkowej jest koncert Ariany Grande w Łodzi. Artystka pojawi się na Atlas Arenie aż dwukrotnie – 31 maja oraz 1 czerwca. Jej koncerty zawsze wyróżniają się szczegółowo dopracowaną oprawą wizualną oraz niezwykłą choreografią, więc fani wokalistki mogą liczyć na moc niezapomnianych wrażeń. Miesiąc wcześniej w Warszawie wystąpi Måns Zelmerlöw, zwycięzca Eurowizji z 2015 roku i autor hitu „Heroes”. Warto wspomnieć również o koncercie Bruno Marsa, który odbędzie się 27 maja w Krakowie.

Koncerty 2017 na festiwalach

Wielu fanów muzyki nie wyobraża sobie wakacji bez wyjazdu na choćby jeden festiwal. Panuje na nich wyjątkowa atmosfera, a uczestnicy mają możliwość posłuchania występów wielu wykonawców. Festiwalowe koncerty 2017 zapowiadają się niezwykle ciekawie. Najważniejszym wydarzeniem tego typu w Polsce jest z pewnością Open’er Festival w Gdyni. Organizatorzy zapowiedzieli już występy Foo Fighters, The XX, The Kills oraz cieszącego się niesłabnącą popularnością The Weekend. Lista koncertów nie jest jednak jeszcze zamknięta, a line-up festiwalu będzie stale poszerzany o kolejne nazwiska.

Koncerty 2017 dla fanów ciężkich brzmień

Rok 2017 sprzyja również miłośnikom rocka i metalu. W Polsce zagra między innymi amerykańska kapela System of a Down. Zespół pojawi się na Impact Festival 2017 w Krakowie. W ramach tego wydarzenia można posłuchać również Linkin Park. Do Trójmiasta zawitają natomiast legendy hard-rocka, czyli grupa Guns n’ Roses. Koncert na gdańskim stadionie z pewnością przejdzie do historii jako niepowtarzalne wydarzenie kulturowe. Fani z Katowic przeżyją zaś niezwykłe show Marylina Mansona. Ta muzyka wzbudza wiele kontrowersji i bez wątpienia będzie przedmiotem dyskusji przed wiele dni po występie. Jedno jest pewne – koncerty 2017 w Polsce zapowiadają się niezwykle ciekawie i warto wybrać się na choć jeden, aby przeżyć te ogromne emocje.