bitcoinPieniądze towarzyszą ludzkości od tysięcy lat. Różne środki monetarne produkowane były tak na potrzeby lokalnego handlu, jak i wielkich imperiów. Gdy współcześnie nadeszła era internetu naturalnym stało się, że wykonywanie transakcji z użyciem kryptowaluty zaczęło być realizowane i w tym wymiarze.

 

Kryptowaluty – działanie

 

Kryptowaluty to środki płatnicze zabezpieczone szyfrowaniem. Wszelkie transakcje wychodzące, jak i przychodzące są w pełni zabezpieczone algorytmem szyfrującym. Także posiadane środki są zabezpieczane. Podobnie jest z kopaniem kryptowaluty. Algorytm daje pewną szansę standardowemu użytkownikowi na wynagrodzenie go jednostką danej waluty cyfrowej w zamian za obliczenia, które wykona jego koparka. Koparka, czyli komputer osobisty. Oczywiście musimy mieć też połączenie z internetem. W oczach większości użytkowników jest to sprawiedliwe rozwiązanie. Są jednak osoby, które uważają, że jest to nierówny start dla każdego. W końcu nie każdego stać na zakup szybkich kart graficznych wraz z komputerami personalnymi. Ponadto dochodzą koszta związane ze zużyciem prądu i wielka niewiadoma. Bo kiedy to właśnie nam uda się wykopać jednostkę waluty cyfrowej?

 

Kryptowaluty – czy to się opłaca?

 

Niemniej jeżeli staniemy się szczęśliwymi posiadaczami takiej waluty cyfrowej, to możemy za nią kupić przeróżne usługi. Obecnie powstaje coraz więcej miejsc na świecie, gdzie pozwala się nam na sfinalizowanie zakupów z ich użyciem. Kryptowaluty to nie tylko zarobek na ich wydobyciu. To także znane powszechnie marki na rynku finansowym, których wartość jest zmienna i podlega sile podaży i popytu. Dla porównania Bitcoin startując na rynku, miał wartość mniejszą niż cent dolara amerykańskiego. Obecnie ma on wartość kilku tysięcy dolarów i wciąż rośnie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że wartość waluty tej będzie zmienna i uwzględnić te przewidywania w wyborze momentu jej zakupu bądź sprzedaży. Na razie zachodni komentatorzy twierdzą, że Bitcoin może osiągnąć wartość nieporównywalnie wyższą.