wakacjeWyjazd na urlop z ofertą last minute to rozwiązanie idealne nie tylko dla osób, które lubią spontaniczne wybory, ale również dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kosztowne wczasy all exclusive. Czasem jednak i taka “ekonomiczna” okazja może przewyższych nasz wakacyjny budżet. Sprawdźmy więc, jak zdobyć pieniądze na wymarzony wyjazd bez konieczności rezygnowania z dostępnych na miejscu atrakcji.

 

Po pierwsze: termin

Zaplanuj swoj urlop poza szczytem sezonu urlopowego. Wówczas ceny lotów czy bazy noclegowej mogą być dużo niższe. Poza tym organizatorom wycieczek zależy na skompletowaniu pełnej grupy wyjazdowej, dlatego kuszą klientów zniżkami czy dodatkowymi atrakcjami, aby tylko skorzystali z oferty. A dla nas to doskonała okazja na zaoszczędzenie paru groszy.

 

Po drugie: określ wydatki

Zastanów się, ile pieniędzy będziesz potrzebować na cały wyjazd. Podziel te wydatki na koszty transportu, noclegu i wyżywienia, na dodatkowe atrakcje, dojazdy czy niezbędne zakupy przez wyjazdem. Następnie sprawdź, czy posiadasz na ten cel odpowiedni budżet. Jeśli zabrakło Ci części tej kwoty, nic straconego! Możesz przecież pożyczyć pieniądze od rodziny czy przyjaciół lub zwyczajnie skorzystać z oferty firmy pożyczkowej. Taka szybka gotówka może się przydać również w sytuacji, gdy trafi nam się jakaś wyjątkowa okazja, np. Bilet lotniczy do Hiszpanii w cenie lotu krajowego!

 

Po trzecie: śledź promocje

 

Warto przed wyjazdem do danego miejsca przeanalizować dostępne tam atrakcje oraz poszukac ewentualnych zniżek. Często bowiem parki rozrywki, muzea czy inne ośrodki kulturalne oferują tańsze bilety wstępu w tygodniu lub, na przykład rabaty dla studentów. Dzięki temu można oszczędzić nie odmawiając sobie żadnej atrakcji.
Wczasy last minute to świetna okazja na spędzenie wymarzonego urlopu po niskich kosztach. Wystarczy tylko pamiętać o powyższych wskazówkach!