stopaStopy – uwięzione w ogrzewanych pomieszczeniach godzinami trzymane w zimowych butach niosą nas przez świat i dźwigają nasz ciężar. Warto zainwestować zarówno czas jak i fundusze w profesjonalną pielęgnację stóp. Jaki zabieg wybrać dla swoich stóp? Zapraszamy do lektury!

Zabiegi w domu

O stopy należy dbać regularnie i niezależnie od pory roku. W domowym zaciszu możemy przygotować miłą kąpiel dla stóp – do miski wsypujemy garść soli kuchennej lub kosmetycznej, np. z Morza Martwego zawierającą dużą ilość dobroczynnych składników mineralnych, wlewamy kilka kropli oliwy z oliwek lub olejku i moczymy stopy przez maksymalnie 15 minut. Na koniec usuwamy martwy naskórek przy pomocy delikatnej drobnoziarnistej tarki lub peelingu do stóp i wmasowujemy krem. Warto wyrobić sobie nawyk i raz w tygodniu wygospodarować stopom 30 minut naszego czasu.

Jeśli nie lubimy moczyć stóp, możemy kupić tzw. skarpetki złuszczające. Nakładamy je na noc i dzięki swojemu składowi (mocznik, kwas hialuronowy, witaminy oraz substancja uzupełniająca warstwę lipidową) usuwają zrogowaciały naskórek i zmiękczają zgrubienia i odciski.

Zabiegi u kosmetyczki

  • Kąpiel parafinowa – polega na moczeniu stóp w rozgrzanej i płynnej parafinie, która silnie nawilża, natłuszcza i intensyfikuje działanie preparatów nałożonych przez kosmetyczkę przed kąpielą. Ten zabieg działa także rozluźniająco na mięśnie i stawy.
  • Kosmetyczka może także aplikować maseczki odżywcze lub regeneracyjne. Mają one za zadanie zmiękczenie naskórka i pomoc w usunięciu zgrubień. Maseczki z naturalną glinką i cynkiem w składzie oczyszczają skórę bez konieczności wykonania mechanicznego peelingu. Cynk ma właściwości ściągające, łagodzące i zapalne.
  • W gabinecie kosmetycznym możemy też nałożyć na stopy żel-serum o specyficznym, bardzo bogatym, składzie roślinnym. Jest to idealny zabieg dedykowany stopom bardzo zmęczonym, obolałym i spuchniętym.
  • Warto także zafundować stopom profesjonalny masaż oraz prawidłowo i bezpiecznie wykonany pedicure.
  • Coraz większą popularnością cieszy się tzw. pedicure leczniczy, czyli połączenie pedicure kosmetycznego z usuwaniem bolesnych zmian chorobowych takich jak np.nagniotki, modzele i wrastające paznokcie.

Dyplomowana kosmetyczka oceni i ewentualnie pokieruje do podologa lub dermatologa. Do pielęgnacji stóp należy podejść kompleksowo i systematycznie.

Przykładowe ceny za najpopularniejsze zabiegi:
– kąpiel parafinowa – 60zł
– maski, żele i kąpiele – 40zł
– pedicure – 70-120zł

Jeśli chcemy utrzymać harmonijne samopoczucie całego ciała, a osłabiony noworocznymi wyprzedażami domowy budżet niedomaga, wówczas warto skorzystać z wsparcia, jakie daje szybka pożyczka przez internet. Na stopach znajduje się mapa receptorów odpowiedzialnych za funkcjonowanie wszystkich narządów. Fundując więc SPA dla stóp, w rzeczywistości wspieramy całe ciało.