żeglowanie„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – ten znany cytat jest jak najbardziej prawdziwy, szczególnie w kontekście spędzania urlopu z dziećmi w Polsce. W naszym pięknym kraju jest wiele miejsc, które śmiało mogłyby konkurować z zagranicznymi kurortami. Wakacje na Mazurach to coś, czego powinien spróbować każdy.

Wakacje na jachcie

 

Mazury kojarzą się przede wszystkim z mnóstwem pięknych jezior i wypadami na żagle. To także frajda dla najmłodszych. Rodzinny wypad na tydzień nie musi być wcale taki kosztowny.  Nie trzeba też mieć  własnej łodzi i uprawnień do jej sterowania, by korzystać z uroków wypoczynku na wodzie. Wiele osób decyduje się na wynajem żaglówki wraz z doświadczonym sternikiem. Koszt wyczarterowania całkiem wygodnego jachtu mogącego pomieścić sześć osób to pieniądze rzędu 600-900 złotych za tydzień. Wszystko zależne jest od terminu, wyposażenia i ilości koi na pokładzie. Wynajęcie 4 osobowego jachtu wraz ze sternikiem to koszt mniej więcej 2000 złotych.

 

Mazurskie hotele i domki letniskowe

 

Wakacje na Mazurach to nie tylko pływanie po jeziorach. Osoby, które preferują wypoczynek na lądzie mogą skorzystać z bogatej bazy noclegowej. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wynajęcie domku letniskowego z łazienką i aneksem kuchennym dla czteroosobowej rodziny to około 260 złotych za dobę. Dostępnych jest także dużo kwater prywatnych, których cena zaczyna się już od 50 złotych za dobę. Dzieci często mają zniżkę na pobyt, więc warto pytać o promocje właścicieli. Osoby, które preferują luksus i wygodę również mogą liczyć na coś odpowiedniego. W turystycznych miejscowościach takich jak Mikołajki działa dużo eleganckich hotelu. Za dobę przyjdzie jednak zapłacić około 300-400 zł.

Rozrywki dla każdego

 

Mazury oferują wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi. Popularne są spokojne spływy kajakowe po rzekach i wycieczki rowerowe. Kajaki można wypożyczać na godziny, ceny zaczynają się od 10 zł. Koszt wynajęcia roweru dla osoby dorosłej na dobę to 50 zł. Wersje dla dzieci lub małe przyczepki często wydawane są bezpłatnie. Jedzenie w mazurskich restauracjach nie jest o wiele droższe niż w pozostałej części kraju. Za dwudaniowy obiad dla dorosłej osoby płaci się od 20 do 30 zł. Szczególnie polecane są lokalne bary rybne. Wakacje na Mazurach wcale nie muszą być kosztowne. Za tygodniowy wypad dla czteroosobowej rodziny można zapłacić już nawet 2 tysiące złotych. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i wymagań wczasowiczów.